
Pasak buvusio „Formulės 1“ vadovo Bernie Ecclestone’o, į čempionatą reikia sugrąžinti didesnio litražo vidaus degimo variklius.
2030 arba 2031 metais „Formulės 1“ laukia kitas didelis reglamento pokytis. Šiuo metu daugiausia kalbama apie galimą V8 variklių sugrįžimą, o elektronikos dalis turėtų būti stipriai sumažinta.
Šiame kontekste svarbų vaidmenį atlieka strateginis automobilių pramonės posūkis elektromobilumo klausimu, taip pat vadinamieji sintetiniai degalai.
Abu šie veiksniai didesnių, aukštesnėmis apsukomis veikiančių variklių sugrįžimą daro gerokai realesnį nei prieš kelerius metus. Be to, pasirinkus koncepciją su mažesne hibridine dalimi, naujų variklių kaina būtų mažesnė.
Buvęs „Formulės 1“ vadovas B. Ecclestone’as pasisako už didesnių vidaus degimo variklių sugrįžimą. Jo teigimu, reikia keisti ne tik cilindrų skaičių, bet ir litražą.
„Čempionatui reikia trijų litrų variklio. Man nesvarbu, ar tai būtų V8, V10, ar V12, manau, kad visi būtumėte tuo labai patenkinti. Tai būtų teisingas kelias“, – sakė B. Ecclestone‘as prieš Austrijos GP.
Brito taip pat buvo pasiteirauta, ką jis mano apie Maxo Verstappeno kritiką ir jo galimybes pasitraukti iš čempionato.
„Manau, kad kritikuodamas reglamentą jis buvo teisus“, – sakė B. Ecclestone’as. „Šis reglamentas – visiškai nereikalingas. Būtent dėl to Maxas ir skundėsi.“
B. Ecclestone’as taip pat mano, kad dabar gamintojai yra pasirengę pokyčiams.
„Benui Sulayemui tikrai patiktų, jei visos komandos tiesiog pakeltų rankas ir pasakytų: „Visa tai skamba fantastiškai. Esu tuo tikras, kad jos taip ir padarytų, jei nebūtų kontroliuojamos gamintojų. Manau, kad ir gamintojai galiausiai tam pritars, nes tai akivaizdu.“












































