
„MotoGP“ komisija paskelbė, kad nuo šio savaitgalio Nyderlandų „Grand Prix“ Asseno trasoje bus uždrausta motocikluose naudoti „holeshot“ sistemą.
Apie tai, kad nuo kito sezono nebebus galima naudoti motociklo priekinės ir galinės dalies aukštį reguliuojančių sistemų, buvo paskelbta seniai. Tačiau po incidentų Barselonoje ir Vengrijoje surengtose lenktynėse dėl saugumo nuspręsta jau dabar uždrausti motociklo priekinės dalies aukštį reguliuojančią sistemą.
Pati sistema, kuri pagerina įsibėgėjimą mažindama priekinio rato kilimą, tiesioginės grėsmės saugumui nekelia. Vis dėlto, norint ją išjungti, reikia stipriai stabdyti, o tai gali netikėtai užklupti iš paskos važiuojančius lenktynininkus.
Praėjusį savaitgalį Čekijoje „MotoGP“ lenktynininkai jau treniravosi startuoti be minėtos sistemos, tačiau nuomonės dėl saugumo išsiskyrė.
„Priekinės motociklo dalies aukščio reguliavimo sistema, dar žinoma kaip „holeshot“ sistema, nuo Nyderlandų „Grand Prix“ bus pašalinta iš visų „MotoGP“ motociklų. Toks sprendimas priimtas pasitarus su visomis „MotoGP“ komandomis ir po to, kai lenktynininkai turėjo galimybę išbandyti startus papildomose starto procedūros treniruotėse“, – rašoma komisijos pranešime.
Nuo Vokietijos „Grand Prix“, kuris vyks liepos viduryje, „MotoGP“ taip pat padidins atstumus tarp kiekvienos starto rikiuotės eilės.
Iš kiekvienos eilės ir toliau startuos po tris sportininkus. Tačiau tarp kiekvienos starto eilės dabar bus didesnis tarpas, taip pat siekiant pagerinti saugumą starto meto.
„Siekiant dar labiau padidinti saugumą lenktynių starto metu, standartinė starto rikiuotė visose klasėse nuo 2026 m. Vokietijos „Grand Prix“ bus pakoreguota. Dabar vertikalus atstumas tarp eilių yra trys metrai. Jis bus padidintas iki keturių metrų. Kiekvienoje eilėje ir toliau liks po tris lenktynininkus.“
„MotoGP“ komisija taip pat paskelbė, kad nuo 2028 m. kiekvienas gamintojas čempionate galės turėti ne daugiau 6 motociklų. Tiek motociklų dabar turi tik „Ducati“.
„Nuo 2028 m. „MotoGP“ čempionate bus nustatyta maksimali šešių to paties gamintojo motociklų riba. Tai reiškia, kad gamintojai, be savo komandos, galės aprūpinti dar daugiausia dvi komandas. Ši sąlyga galios tuo atveju, jei tuo metu čempionate varžysis bent penki gamintojai.“












































